Technologia

Technologia

Domy murowane

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Budujemy domy w tradycyjnej murowanej technologii z pustaka ceramicznego. W murowaniu jesteśmy praktykami z wieloletnim doświadczeniem, a  zasady sztuki murarskiej opanowaliśmy do perfekcji. Doświadczenie zdobywaliśmy w Polsce, Belgii, Holandii, Niemczech i Anglii, gdzie cegła uważana jest za materiał doskonały. Budujemy domy w technologii tradycyjnej i trwałej, jednocześnie ekologicznej i przyjaznej dla człowieka  oraz środowiska. Korzystamy z wypracowanej przez setki lat metody murowania domów, które są długowieczne.

Wykorzystujemy pustak ceramiczny, w praktyce energooszczędny, trwały i bezpieczny materiał do budowy domów. Jako jedni z nielicznych możemy również wykonać między ścianami izolację termiczną w tzw. technologii trójwarstwowej, która to w znaczącym stopniu podnosi jakość izolacji cieplnej i akustycznej domu.

Tradycyjny, murowany sposób wznoszenia ścian gwarantuje, że  będziemy cieszyć się ciepłym i ekonomicznym w utrzymaniu domem przez wiele lat i pokoleń. Dom zbudowany z cegły pełnej czy pustaków ceramicznych dla domowników oznacza w praktyce tyle, że temperatura w domu będzie stabilna: dom nie będzie latem szybko nagrzewał się , a zimą wychładzał.

KRÓTKI CZAS BUDOWY i NISKIE KOSZTY

Udało się nam połączyć doskonałość materiału,  jakim jest ceramika,  z doświadczeniem i praktyką w rzetelnym murowaniu. Nasz autorski projekt domu zapewnia sprawny proces realizacji budowy, bez niespodzianek w postaci nieplanowanych wydatków. 

DOM PRZYJAZNY DLA CZŁOWIEKA I ŚRODOWISKA

Domy budowane z cegieł i pustaków ceramicznych mają większą wartość użytkową oraz rynkową. Są to niezmiennie, najpopularniejsze, tradycyjne i sprawdzone w użytkowaniu materiały budowlane. Dzięki oddychającej strukturze i dużej masie akumulacyjnej cegła działa jak naturalny system klimatyzacji, z którym nie może równać się żadna inna technologia budowy. Cegła jest materiałem w 100% naturalnym, przyjaznym dla człowieka i środowiska, ekologicznym, od etapu produkcji, przez użytkowanie, aż po recykling.

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE

Cegła jest materiałem trudnopalnym i w przypadku pożaru ogranicza rozprzestrzenianie się ognia, co jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa domowników.

Chcesz zbudować dom?